اخبار بازیگرانبازیگران ایرانیبازیگران مردبیوگرافی بازیگران

امیررضا دلاوری و عشق او به دخترش دیار

در این بخش بیوگرافی امیررضا دلاوری بازیگر معروف سینما و تلویزیون را مرور میکنیم. بیوگرافی امیررضا دلاوری از بازیگران مرد خوب و توانمند کشورمان که بیشتر او را با سریال آنام میشناسیم ، به همراه اطلاعاتی از زندگی شخصی و هنری او با عکس های شخصی او و خانواده اش را میبینیم.امروز از 0 تا 100 با بیوگرافی امیررضا دلاوری آشنا میشویم. در ادامه با بازیگرآنلاین همراه باشید.

امیررضا دلاوری چند سال سن دارد؟

امیررضا دلاوری زاده ۱۷ مرداد ۱۳۵۵ ‏است و ۴۵ سال سن دارد.

امیررضا دلاوری مجرد است یا متاهل؟

امیررضا دلاوری متاهل است و الهام مرادی همسر اوست.

تحصیلات امیررضا دلاوری چقدر است؟

تحصیلات امیررضا دلاوری تا مقطع دیپلم است.

امیررضا دلاوری فعالیت خود را از چه سالی آغاز کرد؟

امیررضا دلاوری از سال 1374 تا کنون فعالیت میکند.

خلاصه بیوگرافی امیررضا دلاوری

نام اصلی امیررضا دلاوری
تاریخ تولد ۱۷ مرداد ۱۳۵۵ ‏(۴۵ سال)
تحصیلات دیپلم
پیشه بازیگر
سالهای فعالیت 1374 تاکنون
همسر الهام مرادی
فرزند دیار
قد 177 سانتی متر

بیوگرافی امیررضا دلاوری

بیوگرافی امیررضا دلاوری

در بیوگرافی امیررضا دلاوری آمده است:وی متولد 17 مرداد 1355 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است.

عکسهای دوران کودکی تا بزرگسالی امیررضا دلاوری
عکسهای دوران کودکی تا بزرگسالی امیررضا دلاوری

در بیوگرافی امیررضا دلاوری جالب است بدانید تا دیپلم بیشتر درس نخواند اما از 18 سالگی با تئاتر شروع و سپس در 19 سالگی جلوی دوربی رفت و حالا در نواختن سازهای تار و تمبک نیز مهارت دارد

قد امیررضا دلاوری

در بیوگرافی امیررضا دلاوری بهتر است بدانید قد او 177 سانتی متر است.

بیوگرافی خانواده امیررضا دلاوری

در بیوگرافی امیررضا دلاوری درباره ی خانواده اش آمده است: بعنوان فرزند اول به دنیا آمد ، پدرش بازنشسته نیروی هوایی و مادرش معلم ریاضی بود و دو برادر کوچکتر از خود بنام های احسان و اشکان دارد

عکس امیررضا دلاوری و مادرش
عکس امیررضا دلاوری و مادرش
امیررضا دلاوری و مادر و برادرش اشکان
امیررضا دلاوری و مادر و برادرش اشکان

ازدواج و وضعیت تاهل امیررضا دلاوری

بیشترین جستجوها در بیوگرافی امیررضا دلاوری درباره همسر ایشان است که شما عزیزان میخواهید بدانید همسر ایشان کیست.

امیررضا دلاوری در سال 1386 وقتی 31 ساله بود با خانم الهام مرادی ازدواج کرده که حاصل آن تنها یک دختر بنام دیار متول سال 1388 است.

چرا نجمه جودکی از تلویزیون خداحافظی کرد؟

تاکنون عکسی از همسرش منتشر نشده و از بازیگر نیست.

این زوج از طریق یک دوست مشترک با هم آشنا شدند و در نهایت با دعوت امیررضا دلاوری از همسر آینده اش به نمایش تئاتر خود این آشنایی شکل گرفت

امیررضا دلاوری و دخترش در کنار شاهرخ استخری و دخترش
امیررضا دلاوری و دخترش در کنار شاهرخ استخری و دخترش

گفت و گو با امیررضا دلاوری و همسرش الهام مرادی

بازی های امیررضا دلاوری و دخترش دیار

امیررضا دلاوری: دیار در خانه بیشتر با من بازی می‌کند تا مادرش. بعضی وقت‌ها با هم ساز می‌زنیم و می‌خوانیم. جالب اینکه من برای تمرین یکی از نقش‌هایم مدتی در اتاقم آهنگی کردی را می‌خواندم و دیار بدون آنکه کنار من حضور داشته باشد این آهنگ را یاد گرفته بود و می‌خواند.

برایش کتاب زیاد می‌خوانم و چیدن پازل بازی مورد علاقه ماست. البته کشیدن نقاشی و تماشای فیلم و کارتون هم جزو برنامه همیشگی‌مان است. من به ورزش بوکس علاقه دارم و برای دیار هم دستکش بوکس خریده‌ام و با هم بوکس‌بازی هم می‌کنیم. (می‌خندد)

دیار دلاوری: خیلی دوست دارم با بابا بازی کنم. بوکس‌بازی را خیلی دوست دارم. کارتون تماشا کردن و آواز خواندن را هم دوست دارم. کارتون فروزن را از همه بیشتر دوست دارم.

زندگی با یک  بازیگر سخت است

الهام مرادی: اگر با همسرتان هم‌حرفه نباشید، منظورم همسری است که بازیگر باشد، خب، واقعا زندگی به خصوص در سال‌های اول کمی سخت است. در ابتدا از توجه مردم به همسرم و اینکه مدام هر جا می‌رویم زیر نگاه کنجکاو مردم باشیم خوشم نمی‌آمد و به آن عادت نداشتم اما الان دیگر به این موضوع عادت کرده‌ام و می‌دانم این هم بخشی از شغل همسرم است.

بخش دیگری از سختی ها، نداشتن شرایط مالی ثابت و مطمئن برای بازیگر است. همچنین این حرفه شرایط کاری سخت و زمانبری دارد.

گاهی امیر صبح خیلی زود از خانه خارج می‌شود و نیمه‌شب برمی‌گردد و اگر هم این میان وقتی داشته باشد به باشگاه ورزشی می‌رود چون به خاطر شغلش باید همیشه بدنی آماده و ورزیده داشته باشد. خلاصه دشواری‌های زندگی با یک بازیگر کم نیست. (می‌خندد)

خوشگذرونی لاکچری دختر علی دایی در ترکیه

فرزند‌ دار شدن شبیه و قابل مقایسه با هیچ حس دیگری نیست

امیررضا دلاوری: من فکر می‌کنم هیچ مرحله‌ای در زندگی نیست که مانند بچه‌دار شدن باشد. بعضی از احساسات ممکن است شبیه هم باشند و شما قبلا تجربه کرده باشید

اما فرزند‌دار شدن شبیه و قابل مقایسه با هیچ حس دیگری نیست و هرچقدر هم برای کسی که هنوز صاحب فرزند نشده این حس را تعریف کنید و او هم در جواب بگوید« درک می‌کنم » باز هم مطمئن باشید تا خودش این حس را تجربه نکند به درک درستی هم نخواهد رسید.

حس عاشقانه و حس مسوولیتی که نسبت به فرزند دارید نسبت به هیچ چیز و هیچ شخص دیگری ندارید و آنقدر این حس قوی است که می‌توان ادعا کرد زندگی را به دو بخش قبل و بعد از تولد فرزند تقسیم می‌کند. بیوگرافی امیررضا دلاوری

حس پدر و مادر شدن

الهام مرادی: همان طور که همسرم اشاره کردند حس مادر یا پدر شدن تا برای کسی پیش نیاید به درستی آن را درک نخواهد کرد. من تازه می‌فهمم وقتی یک مادر می‌گوید فرزندم همه زندگی‌ام است یعنی چه.

چون الان دیار همه زندگی من است. یک دوستی داشتم که می‌گفت: « هر وقت خواستی خودت رو فراموش کنی بچه‌دار شو» و حالا مفهوم آن جمله را درک می‌کنم چون اولویت زندگی‌ام دخترم است؛

مثلا من تا پیش از تولد دیار اهل ورزش بودم ولی به خاطر دخترم خیلی از علایقم را کنار گذاشته‌ام و به کارها و کلاس‌های او می‌رسم.

دوست داشتم دختر‌دار شوم

امیررضا دلاوری: من خواهر نداشتم و دختری در خانه‌مان نبود؛ به همین خاطر دوست داشتم فرزندم دختر باشد. فکر می‌کنم اکثر آقایون دوست دارند دختر داشته باشند و من هم وقتی فهیمدم فرزندمان دختر است خوشحال شدم.

البته معتقد بودم فرقی ندارد و مهم سالم بودن بچه است و در صورتی که پسر هم بود خوشحال می‌شدم ولی با دختر‌دار شدن خوشحال‌تر شدم. (می خندد)

بیوگرافی مورگان فریمن، بازیگر و کارگردان آمریکایی و ماجرای رسوایی جنسی او

 

عکس امیررضا دلاوری و دخترش
عکس امیررضا دلاوری و دخترش

نوزاد زیبای امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری: روزی که دیار به دنیا آمد پشت در اتاق عمل منتظر بودم تا اینکه صدایم کردند و نوزادی را روی تخت کوچکی نشانم دادند که خیلی کوچک و شبیه عروسک بود.

اولش فکر کردم با من شوخی می‌کنند چون نوزاد کوچولو لب‌های قرمز و لپ‌های صورتی داشت و درست شبیه یک عروسک بود. حسابی جا خورده بودم و پرسیدم: «خودش کجاست؟ دخترم کجاست؟ »

و پرستار جواب داد: « همین دخترتونه دیگه! » (می‌خندد)  در بیمارستان همه می‌گفتند چه نوزاد قشنگی و حتی رئیس بیمارستان هم وقتی با ایشان صحبت کردم گفتند: « شنیدم دخترتو خوشگل‌ترین نوازدی هست که امروز به دنیا اومده.»

ولی من با خودم فکر می‌کردم خب، همه نوزاد‌ها شبیه هم هستند؛ مگر چه فرقی دارند؟ تا اینکه به اتاق نوزاد‌ها رفتم و متوجه تفاوت چهره‌ها شدم.

تا قبل از به دنیا آمدن دخترم، نوزاد‌ها را دورادور دیده بودم و به نظرم همه شبیه هم بودند اما آن روز با دقت بیشتری به چهره‌هایشان نگاه کردم. البته همچنان فکر می‌کنم همه نوزاد‌ها وقتی به دنیا می‌آیند خیلی زیبا و دوست داشتنی هستند.

دوست داشتم اسم دخترم تک باشد

امیررضا دلاوری: پیش از به دنیا آمدن دخترم یک سری اسم که با دال شروع می‌شوند انتخاب کردیم و دوست داشتیم اسمش با نام فامیلی‌اش هماهنگ باشد.

همچنین دوست داشتیم دخترمان نامی متفاوت و تک داشته باشد. همسرم اسم دیار را شنیده بود و به نظر من هم زیبا آمد. ضمن اینکه « دیار دلاوری » سر هم خیلی خوش معنا می‌شود.

به این نکته هم توجه داشتیم که بعضی اسم‌ها در کودکی با مزه و زیبا هستند ولی در بزرگسالی وقتی پیشوند آقا یا خانم کنارشان قرار می‌گیرد مضحک می‌شوند. بیوگرافی امیررضا دلاوری

دختر کم‌توقع امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری: دیار اصلا از آن دسته بچه‌هایی نیست که مرتب به ما بگوید فلان چیز را بخر. حتی تا همین اواخر با اینکه همه دوستانش تبلت داشتند او از ما نخواسته بود برایش تبلت بخریم و خودمان برایش تهیه کردیم.

معرفی فیلم ها و سریال های انقلابی ایرانی

گاهی که برای بازگرداندنش از کلاس زبان دنبال او می‌روم در مسیر می‌پرسم چیزی دوست دارد برایش بخرم؟ یا دوست دارد برویم چیزی بخوریم؟ اما معمولا می‌گوید نه. البته چون علاقه به دوغ در ما ارثی است گاهی می‌گوید: « مرسی یه دوغ کوچولو فقط. » (می‌خندد)

الهام مرادی: اگر هم چیزی را دوست داشته باشد معمولا مستقیم نمی‌گوید؛ مثلا در مورد تبلت هم پرسید:« مامان تبلت چیه؟ چطوری باهاش بازی می‌کنن؟ » این طوری شد که من و پدرش متوجه شدیم دوست دارد تبلت داشته باشد.

دخترم بابایی است

الهام مرادی: من به نظم و دیسیپلین معتقدم ولی همسرم با دیار برخورد منعطف‌تری دارد؛ به همین خاطر دخترمان بابایی شده. (می‌خندد)

امیررضا دلاوری: دیار زمان بیشتری را در کنار مادرش است و با او احساس راحتی بیشتری دارد. ممکن است کاری را من با یک نگاه از او بخواهم و انجام دهد ولی چون با مادرش خودمانی‌تر است همان کار را پشت گوش بیندازد.

دیار دلاوری

وقتی تلویزیون  ال‌ای دی ما خط‌خطی شد

امیررضا دلاوری: دیار نزدیک به شش سال دارد اما من به یاد ندارم در این مدت که خدا او را به ما داده در خانه خرابکاری کرده باشد. اتفاقا خانه ما پر است وسایل شکستنی و… حتی خود من وقتی راه می‌روم می‌ترسم این وسایل بیفتند و بشکنند اما دیار تا به حال چیزی را نشکسته یا روی دیوارها نقاشی نکشیده و کلا اهل این طور شیطنت‌ها نیست.

اما یک روز وقتی سه ساله بود من دیدم روی تلویزیون خانه کلی خط‌های عمیق افتاده و تعجب کردم. از دیار دلیلش را پرسیدم و متوجه شدم وقتی من در اتاق بودم و همسرم در آشپزخانه، تلویزیون فیلمی پخش کرده که در آن فیلم دختری که دم در خانه نشسته بوده توسط یک مرد در حال ربوده شدن بوده و دیار با چاقوی پلاستیکی‌اش سعی داشته از دختر کوچولوی داستان دفاع کند و روی دست مرد رباینده با چاقویش خط می‌کشیده است.

قد بازیگران زن سینمای ایران چقدر است + اسامی و تصاویر

الهام مرادی: دخترم با بغض و ناراحتی این ماجرا را تعریف کرد و گفت: « آخه مامان؛ اون آقاهه می‌خواست نی‌نی رو از مامانش جدا کنه. »

دختر مودب امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری: بخشی از تربیت فرزند به تجربه برمی‌گردد. آنچه در اطراف می‌بینیم و البته تجربه شخصی خودم، چون با برادرم پانزده سال اختلاف سنی داشتم و تا حدودی خلق و خوی کودکان را می‌شناختم.

بخش دیگری هم مربوط می‌شود به مطالعاتی که دارم و توصیه‌هایی که مشاوران کودک می‌کنند و می‌توان در مقالات خواند. اما بخش عمده‌ای از رفتارهای هر فرد به ذات او بستگی دارد و به نوع تربیت والدین چندان وابسته نیست. بیوگرافی امیررضا دلاوری

دختر مظلوم و معصوم امیررضا دلاوری

دیار ژن مظلومیت و معصومیت و ادب را از مادرم به ارث برده است؛ مثلا وقتی خیلی کوچک بود بدون اینکه ما از او خواسته باشیم موقع عطسه و سرفه کردن جلوی دهانش را می‌گرفت یا چند روز پیش که لوزه سومش را جراحی کردیم و با بی‌حالی ناشی از بی‌هوشی از اتاق عمل خارج شده بود گفت: « گلوم خشکه. میشه لطفا یه کم بهم آب بدید»

واقعا در آن لجظه از بچه‌ای که این قدر بی‌حال است و درد دارد، انتظار نمی‌رود تا این حد مودبانه صحبت کند ولی دیار ذاتا همینطور است.

من به یاد ندارم به دیار گفته باشم وقتی وارد جایی می‌شویم سلام کند چون خودش همیشه به محض ورود به افراد بزرگ‌تر و بچه‌ها سلام می‌کند.

دیار و پیشنهاد بازیگری

دیار دلاوری: شغل بابا را دوست دارم اما دلم نمی‌خواهد بازیگر شوم. موسیقی را بیشتر دوست دارم.

امیررضا دلاوری: دیار استعداد خواندن و استعداد موسیقایی دارد و ریتم و آهنگ را می‌شناسد. چند سال پیش آهنگ« چرا رفتی » آقای همایون شجریان را با صدای کودکانه‌اش خواند و مهدی پاکدل آن را در صفحه اینستاگرامش گذاشت که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پخش شد.

علت حذف شیوا خنیاگر از سریال ستایش چه بود؟

عشق آهنگ های بنیامین بهادری

الهام مرادی: دیار عاشق آهنگ‌های بنیامین است و به زبان خودش به ایشان می‌گوید « بی‌نامین ». ما معمولا در ماشین حق نداریم آهنگ خواننده دیگری را گوش کنیم؛ مگر اینکه دیار به ما اجازه دهد بین آهنگ‌های به قول خودش « بنامین » یک آهنگ گوش کنیم؛ تازه به شرطی که حتما آهنگ بعدی باز هم بنیامین باشد. (می‌خندد)

جالب است بدانید نخستین‌بار که دیار را برای تماشای کنسرت بنیامین برده بودیم، در پشت صحنه بنیامین ما را دید و از شباهت دیار با دخترش بارانا تعجب کرد.

کمک امیررضا دلاوری در کار خانه

امیررضا دلاوری: من در خانه همه کارها را مثل ظرف شستن ، جاروکردن ، غذا پختن را انجام می دهم. البته این کارها در خون من بوده است. چون در زمان مجردی مادرم دبیر بودند ، منم پیگیر کارها بودم.

علایق و حقایقی درباره امیررضا دلاوری

در ادامه بیوگرافی امیررضا دلاوری مروری میکنیم بر علایق و حقایقی درباره ی او.با ما همراه باشید.

موسیقی امیررضا دلاوری

موسیقی جزو علایق من است، دو سه تا ساز از جمله : تار، سه‌ تار و تمبک می‌ زنم و گاهی آواز سنتی می‌ خوانم حتی پیشنهاد برگزاری کنسرت هم داشتم

موسیقی امیررضا دلاوری
موسیقی امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری ورزشکار حرفه ای

در زمینه ورزش‌ های رزمی؛ ووشو ، سبک ساندا کار می کنم ، چند سال پیش هم در یکی از رشته‌ های رزمی به‌ نام هان مادانگ که در تهران برگزار شد برنده یک مدال نقره و دو مدال برنز شدم

سبک مورد علاقه امیررضا دلاوری

من از کودکی تلویزیون و فیلم‌ بین بودم بهه کارهای پلیسی و اکشن علاقه خیلی زیادی دارم اما کارهای درام، ملودرام و کمدی را هم می‌ بینم و این‌ ها به حال‌ و هوای زمانی که در آن هستم بستگی دارد

افتخارات امیررضا دلاوری

از جمله افتخارات می توان به دریافت جایزه اول بازیگری برای نمایش شب مهتابی از جشنواره دفاع مقدس و دریافت دیپلم افتخار برای نمایش خیابای فجر اشاره کرد

سیر تا پیاز زندگی ستاره ی سینمای ایران "ستاره پسیانی"

علاوه بر اینها سه کلیپ موسیقی به نام‌ های مثنوی شهادت، مسافر و کاری از مجید اخشابی دارد که به خاطرش جایزه هم گرفته است

خصوصیات اخلاقی امیررضا دلاوری

دیر عصبانی می شوم ، اما وقتی اتفاق بیفتد داد و بیداد می کنم.

به نظرم یک ضعف است ، اما هر چه قدر پابه سن می گذارم خیلی دیرتر عصبانی می شوم. البته در مقابلش خیلی مهربان هستم و اصلا آدم کینه ای نیستم و بدی را تلافی نمی کنم.

زیاد حرف میزنم!

من خیلی دوست دارم حرف بزنم! یکی از ایرادات من است. همسرم همیشه می گوید مهمان می آید یا مهمانی می رویم ، زیاد حرف می زنی و زیاد می خوری ، منم در جوابش میگم مهمانی میرویم که معاشرت کنیم و صاحب خانه هم تدارک دیده ناراحت می شود چیزی نخوریم!

فضای مجازی

فضای مجازی فضای خوبی ندارد. متاسفانه هر کسی که حاشیه بیشتری داشته باشد ، بیشتر مطرح و معروف می شود.

شروع فعالیت هنری امیررضا دلاوری

سال 1373 وقتی 18 ساله بود از طریق یکی از دوستانش به تئاتر شهر معرفی شد تا نمایشی را برای آموزش و پرورش منطقه 10 کار کند اما این نمایش مجوز نگرفت.

او سپس با تئاتر های مختلف بروی صحنه رفت تا اینکه سال 1374 در یک کلیپ موسیقی از ساخته های مسعود آب پرور بازی کرد.

در قاب تلویزیون

در نهایت با معرفی آقای مسعود آب پرور (نویسنده و کارگردان) اولین تجربه بازی در قاب تلویزیون را با حضور در سریال «مهر خوبان» در سال 1374 تجربه کرد

امیررضا دلاوری و امین حیایی و صالح میرزاآقایی در سریال مهر خوبان
امیررضا دلاوری و امین حیایی و صالح میرزاآقایی در سریال مهر خوبان

او سپس با فیلم «متولد ماه مهر» به کارگردانی احمدرضا درویش در سال 1378 نیز وارد سینما شد

اولین نقش منفی

سال ها نقش های مثبت بازی می کردم تا اینکه تجربه اولین نقش منفی را به کارگردانی بهمن زرین پور داشتم.

آزیتا حاجیان انتخاب بازیگر این کار را به عهده داشت ، با من تماس گرفتند و به دفتر مرحوم زرین پور رفتم. به من گفتند که چهره ات خیلی مثبت است کاراکتری که ما داریم خیلی منفی است بهش میگن «برو کلاه بیار سر میاره»!

آیا کیت هرینگتون و حامد بهداد به هم شباهت دارند؟

من هم آن روز ها جوان بودم و تجربه کمتری داشتم. من در جواب آقای زرین پور گفتم آقا اگر اینجوری است می رفتید از خیابان بازیگر می آوردید!

همان شب خانم حاجیان با من تماس گرفت و گفت فردا فیلمنامه را بیا از دفتر بگیرید و شروع کنیم.

شهرت امیررضا دلاوری

دلاوری از سال 1385 با سریال ما چند نفر دیده شد و سال 1392 با سریال هوش سیاه دو به شهرت رسید و با مجموعه آنام و گشت پلیس سال 97 بسیار درخشید.

امیررضا دلاوری در سریال ما چند نفر
امیررضا دلاوری در سریال ما چند نفر
امیررضا دلاوری و امین مومنی پور در سریال هوش سیاه 2
امیررضا دلاوری و امین مومنی پور در سریال هوش سیاه 2
امیررضا دلاوری ، گلچهره سجادیه و احمد پورخوش در سریال آنام
امیررضا دلاوری ، گلچهره سجادیه و احمد پورخوش در سریال آنام
امیررضا دلاوری در سریال گشت پلیس
امیررضا دلاوری در سریال گشت پلیس

او در سریال مختارنامه در سریال مختارنامه نقش یکی از فرماندهان لشگر امام حسین را ایفا کرده است.

وی تاکنون در سریالهایی از جمله مهر خوبان، ترور ، شن های کف رودخانه ، قلب یخی ، بگذار آفتاب بر آید ، آبی مثل دریا ، آهوی ماه نهم ، پایان نمایش ، ماچند نفر ، بیداری ، یادداشت های یک زن خانه دار و پریا در نقش علیرضا به ایفای نقش پرداخته است.

امیررضا دلاوری و شقایق دهقان در سریال یادداشتهای یک زن خانه دار
امیررضا دلاوری و شقایق دهقان در سریال یادداشتهای یک زن خانه دار
امیررضا دلاوری در سریال پریا
امیررضا دلاوری در سریال پریا

لیست آثار هنری امیررضا دلاوری

در ادامه بیوگرافی امیررضا دلاوری باید بگوییم در جدول‌های جداگانه می‌توانید فهرست آثاری که او در آنها به هنرنمایی پرداخته است را مشاهده کنید.

آثار سینمایی امیررضا دلاوری

سال نام فیلم نقش
۱۳۹٩ خائن کشی مسعود کیمیایی
خانه ماهرخ شهرام ابراهیمی
تک تیرانداز علی غفاری
غیبت موجه عباس رافعی
۱۳۹۶ ترانه مهدی صاحبی
حضور مخفی یک بیگانه الهام اطیابی
جاده فرعی پندار اکبری
١٣٩۵ آزاد به قید شرط حسین شهابی
١٣٩٢ فردا مهدی پاکدل
۱۳۹١ کبریت سوخته کاظم معصومی
روز روشن حسین شهابی
چ ابراهیم حاتمی کیا
١٣٩٠ خودزنی احمد کاوری
۱۳٨٩ مهتاب روی سکو فیما امامی
فقط بیست مسعود کرامتی
۱۳٨٨ نفوذی احمد کاوری
مرگ یک شاعر حسن هدایت
۱۳٨٧ دنده معکوس حسن فتحی
سوپ تلخ حسین قاسمی جامی
آنجا که زاده شدم مسعود آب پرور
١٣٨۶ سایاب محمدعلی سجادی
۱۳٨۵ مخمصه محمدعلی سجادی
ستاره‌ها ۲: ستاره است فریدون جیرانی
۱۳٨٢ جنایت محمدعلی سجادی
عاشق مترسک مهدی نوربخش
١٣٧٨ متولد ماه مهر احمدرضا درویش
علت فوت ناگهان حسن جوهرچی چه بود؟
امیررضا دلاوری در فیلم جاده فرعی
امیررضا دلاوری در فیلم جاده فرعی
امیررضا دلاوری در فیلم فردا
امیررضا دلاوری در فیلم فردا
امیررضا دلاوری و امیر جعفری در فیلم آزاد به شرط قید
امیررضا دلاوری و امیر جعفری در فیلم آزاد به شرط قید
امیررضا دلاوری و مریلا زارعی در فیلم چ
امیررضا دلاوری و مریلا زارعی در فیلم چ
فیلم حضور مخفی یک بیگانه با بازی امیررضا دلاوری بهاره کیان افشار
فیلم حضور مخفی یک بیگانه با بازی امیررضا دلاوری بهاره کیان افشار

آثار تلویزیونی امیررضا دلاوری

سال نام سریال کارگردان
١٣٩٨ وارش احمد کاوری
۱٣٩٧ گشت پلیس مهرداد خوشبخت
هیئت مدیره مازیار میری
آنام جواد افشار
۱٣٩۵ روزهای بهتر بیژن میرباقری
پریا حسین سهیلی زاده
١٣٩۴ یادداشت‌های یک زن خانه‌دار مسعود کرامتی
۱٣٩٣ آسمان من محمدرضا آهنج
زخم مسعود آب پرور
هفت سنگ علیرضا بذرافشان
۱٣٩٢ هوش سیاه ۲ مسعود آب پرور
خواب بلند احمد کاوری
کلاه پهلوی ضیاءالدین دری
١٣٩١ بیدارباش احمد کاوری
١٣٩٠ لبه آتش جواد افشار
١٣٨٩ ساختمان ۸۵ مهدی فخيم زاده
١٣٨٨ مختارنامه داوود میرباقری
۱٣٨٧ عملیات ۱۲۵ بهروز افخمی
پاتوق شاهین باباپور
١٣٨۶ بیداری بهرام عظیم پور
١٣٨۵ ما چند نفر فیاض موسوی
١٣٨۴ پایان نمایش بهمن زرین پور
١٣٨٣ آهوی ماه نهم مسعود نوابی
١٣٨١ آبی مثل دریا ابوالقاسم معارفی
١٣٧٨ بگذار آفتاب برآید حسین مختاری
١٣٧۶ شن‌های کف رودخانه یوسف سیدمهدوی
١٣٧۵ کارآگاه حسن هدایت
۱٣٧۴ مهر خوبان یوسف سیدمهدوی
ترور حسین حکمت جو
١٣٧٠ فروغ بی پایان اسماعیل پوررضا
امیررضا دلاوری در سریال وارش
امیررضا دلاوری در سریال وارش
امیررضا دلاوری و مرجان شکوفکی در سریال عملیات 125
امیررضا دلاوری و مرجان شکوفکی در سریال عملیات 125

تله فیلم های امیررضا دلاوری

سال نام فیلم کارگردان
١٣٨٩ آینه‌ای در غبار ایمان افشاریان
١٣٨٩ مرخصی مسعود آب پرور
١٣٨٨ عزیزی که ناپدید شد منوچهر هادی
١٣٨٨ انتخاب سیاوش شاهین باباپور
١٣٨٧ قهرمان یوسف سیدمهدوی

تئاترهای امیررضا دلاوری

عنوان تئاتر سال ساخت کارگردان
وقتی کبوترها ناپدید شدند ١٣٩٨ هستی حسینی
تراس ١٣٩٨ مسعود کرامتی
تیاتر سعدی، تابستان سی و دو ١٣٩۵ حسین کیانی
همه فرزندان خانم آغا ١٣٨٩ حسین کیانی
شام با دوستان ۱۳۹۲ آیدا کیخایی
الو ببخشید… ۱۳۷۷ سیروس همتی
هفت کردار ۱۳۷۹ هرمز هدایت
قصیده بلند باران ۱۳۸۰ حسین پارسایی
برگریزان ۱۳۸۱ سیروس همتی
فرات ۱۳۸۲ حسین پارسایی
تنگنا ۱۳۸۲ افشین هاشمی
این کدوم پنج شنبه است؟ ۱۳۸۳ حمیدرضا آذرنگ
زنی که تابستان گذشته رسید ۱۳۸۳ سیما تیرانداز
تئاتر اجباری ۱۳۸۳ حسین کیانی
سراب ۱۳۸۳ حسین پارسایی
تکیه ملت ۱۳۸۴ حسین کیانی
مرگ دستفروش ۱۳۸۴ اکبر زنجانپور
دن کامیلو ۱۳۸۴ کوروش نریمانی
آب مرا قصه کرد ۱۳۸۴ عباس غفاری
زمستان ۶۶ ۱۳۷۵ محمد یعقوبی
شوایک ۱۳۸۵ کوروش نریمانی
سکوت میراث تبار من است ۱۳۸۵ علیرضا اولیایی
همسایه آقا ۱۳۸۵ حسین کیانی
دخترک و مرد مرده چیستا یثربی
شب مهتابی ۱۳۸۰ نادر قدرت‌فتحی
دایره سیروس همتی
انتظار سیروس همتی
دختر گل فروش پروانه مژده
آبگوشت زهرماری ۱۳۸۰ آرش آبسالان
حسن سنتوری ۱۳۷۹ معصومه تقی‌پور
هملت ۱۳۸۱ مجید جعفری
آنتیگونه ۱۳۸۱ مجید جعفری
باغ وحش شیشه‌ای
مردی برای تمام فصول ۱۳۹۳ بهمن فرمان آرا
اهل قبور ۱۳۸۸ حسین کیانی
بیداری خانه نسوان ۱۳۸۷ حسین کیانی
کابوس‌های پیرمرد خائن ترسو ۱۳۸۷ نادر برهانی مرند
ماچیسمو ۱۳۸۷ محمد یعقوبی
داستان پلکان ۱۳۸۸ رضا گوران
آوازیک ۱۳۸۶ پانته‌آ بهرام
آنتیگونه ۱۳۸۱ مجید جعفری
عکس هایی از حضور نیکی کریمی در جشنواره کن

برنامه های امیررضا دلاوری

  • دورهمی
  • ام شو

جوایز و افتخارات امیررضا دلاوری

دریافت جایزه اول بازیگری برای نمایش «شب مهتابی «از جشنواره دفاع مقدس و دریافت دیپلم افتخار برای نمایش خیابانی» فجر» علاوه بر این‌ها سه کلیپ موسیقی به نام‌های مثنوی شهادت، مسافر و کاری از مجید اخشابی که به خاطرش جایزه گرفت.

صفحه اینستاگرام امیررضا دلاوری

امیررضا دلاوری ، از سلبریتی های فعال در اینستاگرام بوده و ظرف چند سال اخیر 607 پست به اشتراک گذاشته که بررسی اینستاگرامش، در واقع مروری است بر بیوگرافی امیررضا دلاوری و فعالیت هنری ایشان در عرصه سینما و تلویزیون. لذا برای آشنایی با سبک زندگی دیجیتالی امیررضا دلاوری و پشت صحنه فیلم ها و سریال هایی که ایشان در آن نقش آفرینی کرده است و بیوگرافی امیررضا دلاوری ، به اینستاگرامش کنید. آدرس اینستاگرام امیررضا دلاوری @amirrezadelavari میباشد و بیش از 211 هزار دنبال کننده دارد.

صفحه اینستاگرام امیررضا دلاوری

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

بازیگر انلاین

آخرین اخبار بازیگران زن و مرد سینمای ایران و جهان، عکس های جدید سلبریتی ها، عکس های بازیگران قدیمی و بیوگرافی بازیگران را در بازیگر آنلاین | بازیگرآنلاین دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا